ניקוי שטיחים

 

מתי נצטרך ניקוי שטיחים?

בכל בית אפשר למצוא שטיחים, השטיחים מוסיפים צבע וחמימות לכל חדר. אבל לפעמים השטיח מתלכלך בצורה שלא ניתן לנקות אותו בבית בעזרת שואב אבק ביתי או קצף ניקוי רגיל.
לרוב כאשר נשפך משקה או נוזל אחר על השטיח נצליח לספוג את הנוזל אבל כמעט תמיד ייווצר כתם מכוער שיפגום במראה השטיח וגם יפיץ ריח לא נעים. במקרים כאלה נרצה להיעזר בניקוי שטיחים מקצועי אשר יודע להתמודד עם כתמים שונים.
בנוסף מומלץ לבצע ניקוי שטיחים מקצועי לכל השטיחים בבית לפחות פעם בשנה עם מנת לנקות את מצבורי האבק ששואב אבק רגיל לא מצליח לנקות ולרענן את מראה השטיח.

היכן מתבצע הניקוי המקצועי?

הניקוי המקצועי יכול להתבצע בבית הלקוח או במכבסה על ידי המקצוענים של דלידה אלופים בניקיון . כאשר הניקוי מתבצע בבית הלקוח הצוות המקצועי מגיע לבית הלקוח עם כל הציוד הדרוש וחומרי הניקוי ומבצע את ניקוי השטיחים בבית. שיטה זו הרבה יותר נוחה כמובן אבל גם יותר יקרה ומומלץ לבדוק לפני שמזמינים צוות מקצועי הביתה אם המחיר מתאים לנו.
ניקוי במכבסה יהיה זול יותר מניקוי בבית. לצורך ניקוי השטיח במכבסה עלינו להביא את השטיח אל המכבסה. כאשר מדובר בשטיח גדול לעיתים זה יצריך מאיתנו מאמץ מיוחד מאחר וככל שהשטיח גדול יותר הוא שוקל יותר ומצריך יותר מקום להובלה.
מבחינת טיב הניקוי אין הבדל בין ניקוי במכבסה או ניקוי בבית הלקוח.

איך נשמור על השטיחים שלנו?

כדי לשמור על השטיח שלנו נקי מומלץ לשאוב את השטיח בעזרת שואב אבק מקצועי לעיתים קרובות. בנוסף ניתן להשתמש בקצף ניקוי ייעודי לשטיחים.
מומלץ לתלות את השטיח בשמש כל כמה חודשים כדי לייבש את הלחות שמצטברת כאשר השטיח מונח על הרצפה. לאחר התלייה כדאי לשאוב את השטיח ולהפוך אותו.
פעולה זו תשמור על השטיח לאורך זמן ותאריך את חיי השטיח.
במידה ונשפך נוזל על השטיח יש לנקות את הנוזל מייד ולספוג כמה שיותר מהנוזל. ישנם תכשירי ניקוי ביתיים בשוק בהם מומלץ להשתמש כאשר נוצר כתם על השטיח.
ניקוי שטיחים מקצועי מומלץ אחת לשנה לפחות

 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים